Postitatud

Teistmoodi päev Tallinna töökeskuses

7. veebruaril toimus SA Hea Hoog (SAHH) Tallinna Töökeskuse klientidele suunatud infopäev, mille eesmärk oli kaasata kliente töö korraldamisse. Kokku osales sündmusel 40 töötegijat/klienti. Üritust aitas korraldada Haapsalu Kutsehariduskeskuse tegevusjuhendaja tasemeõppe praktikant Anne õppetöö raames läbiviidava kogukonna projekti raames.

Ürituse alguses tutvustas SAHH-i tootmis- ja müügitööjuht Epp Sõna põgusalt asutuse üldiseid eesmärke ja suundasid ning tegi ülevaate Tallinna töökeskuse teenustest ja töötegevustest. Räägiti nii tulevikuplaanidest kui ka märtsikuisest kolimisest peagi valmivatesse uutesse ruumidesse.

Kõik kliendid osalesid meeskonnatöös, kus kolmes grupis arutati kolme küsimust:

  • Mida võiks töökeskuses teha teisiti või uut moodi?
  • Milliseid töid võiks töökeskuses veel teha?
  • Mida võiksid tegevusjuhendajad teha teisiti või uut moodi?

Kõik meeskonnatöös osalevad inimesed said oma mõtted ja soovid välja öelda ning kõik öeldu pandi kirja grupijuhtide ehk praktikantide ja tegevusjuhendajate poolt.

Klientide mõtted

Üldiselt olid kliendid töiste tegevuste pakkumisega töökeskuses kohapeal rahul, kuid muidugi toodi välja palju erinevaid tegevusi, millega veel võiks siin tegeleda – näiteks keraamika, kangastelgedel kudumine, heegeldamine, korvipunumine jne.

Lisaks soovitakse võimalust külastada tööandjaid ja proovida töötamist avatud tööturu tingimustes. Ka ühisüritusi võiks enam korraldada. Kirja sai veel palju muid häid ettepanekuid ja mõtteid, millega Tallinna töökeskuse tegevusjuhendajad saavad igapäevast tööd planeerides arvestada.

Töö ja lõbu koos

Tõsisele mõttetööle järgnes meelelahutuslik osa, mis koosnes muusikalistest numbritest ja lõbusatest võistlusmängudest. Kõik soovijad said osaleda ja ennast proovile panna erinevates tegevustes, mis nõudsid kiirusest, täpsusest, osavust, tähelepanu ja mängulusti. Eriti meeleolukaks osutus vatitupsude viskamise täpsusmäng, millest võtsid osa ka need, kes muidu teistes mängudes vaatajateks olid. Lõpetuseks keerutati veidi jalga tantsurütmis ning maitsti suupisteid ja kohvi.

Selline teistmoodi tegemiste hommikupoolik tõi klientidelt positiivseid tagasisidet ja taolist kaasavat ideekorjet-ühisüritust plaanime kindlasti korraldada ka edaspidi.

 

Anne Somelar, SA Hea Hoog Tallinna Töökeskuse praktikant