Postitatud

Hea Hoog: töötamine rõõmustab kliente

Kui SA Hea Hoog töökeskused olid eriolukorra tõttu suletud, ei pidanud kliendid kurvastama, et tööd üldse ei saa teha  tegevusjuhendajad käisid nende juures kodudes iseid tegevusi tegemasVäljas objektidel töötavad kliendid said samuti oma koristustöid jätkata kas üksi või koos töötajatega 

Meie kõikide jaoks oli ja on jätkuvalt oluline turvalisus – kaitsemaskide kandmine, ühekordsed töökindad, käte pidev desinfitseerimine ja pesemine. Viimane on heaks ja tarvilikuks harjumuseks jäänudki.  

Igatsus töötamise järele 

Meie töötajad käisid abiks AS Hoolekandeteenuste kodudes Sõmeral ja Rakveres ning rääkisid, kui väga soovisid kliendid kodust välja saada, et teha harjumuspärast tööd neile kindlatel kellaaegadel. Nii küsiti kodude töötajatelt korduvalt, millal juba tööle saab. Nagu üks meie klientidest ütles: “Tahaks tööd teha, kedagi aidata, mitte jalad seinal kodus istuda!” 

Töökeskustes alustasid kliendid mais töötamist individuaalsete graafikute alusel perede kaupa. Selleks, et kõik saaksid osaleda, töötati kahe tunni kaupa, seejärel desinfitseeriti ruume enne järgmiseid kliente. Töö käis mitmes vahetuses või erinevatel päevadel, ikka ühe kodu kliendid koos olenevalt perede ja ruumide suurusest. 

Kuigi kliendid ootasid väga tööle tulemise võimalust, olid mitmed neist selle tekkides veidi kurvad ja vajasid korduvalt selgitust, miks saab olla korraga nii lühikest aega tööl. Varasem harjumus oli hommikul tööle tulla, siis lõunatada ning seejärel töötamist jätkata. Kuigi enamus kliente ootas pikisilmi tööle naasmist, oli siiski üksikuid, kes ei tulnud kohe kodudest välja – hirm haigestuda oli suur ja nad on tänaseni valvsad. Ka AS Hoolekandeteenused ÖH kliendid liitusid meie tööde-tegemistega järkjärgult, olenevalt klienditöö juhi otsustest.  

Klientidel oli raske taluda eriolukorda teadmatuse, üksluisuse ja tavapärase rutiini puudumise tõttu. Hetkel oleme kõik, nii töötajad kui kliendid, väga õnnelikud et keegi ei haigestunud ja elu läheb tavapärastesse rööbastesse.  

Hea meel on taas näha rõõmsaid kliente, kes on õnnelikud eriolukorra lõppemise üle ja saavad teha oma tavapärast tööd, suhelda sõprade ja töökaaslastega.  

Krista Emajõe, SA Hea Hoog tootmis– ja müügijuht